×
ВхідРеєстрація

E-mail *

Пароль *

Забули пошту або пароль?

» Вівторок, 23 квiтня, 2024.
Вимкніть AdBlock або додайте портал у винятки щоб повноцінно користуватись, після оновіть сторінку (F5).
Якщо у вас щось не вийшло, ви можете написати нам з іншого браузера, де не встановлено блокувальник реклами.

Новини

Як красень із реклами у Лондонському метро опинився на війні — історія нігерійського українця

Дивлячись на фото моделей на афішах, білбордах чи в глянцевих журналах, може здатися, що їхнє життя є щасливим, безтурботним та заможним. Хочеться бути трошки схожим на них, а іноді навіть з'являється заздрість до такого красивого життя. Та насправді за рекламною усмішкою може критися біль, горе, трагічні сімейні таємниці.

Історія нового випуску програми "Я не забуду" з Іриною Хоменко саме про це.

Тисячі пасажирів Лондонського метрополітену щодня бачать цього усміхненого красеня на рекламній світлині. Однак ніхто й припустити не може, що цей хлопець — український захисник Пилип, який понад рік тому загинув під Бахмутом.Батько загиблого українського військового нігерійського походження

Самуель Ріндап-Лонгс є батьком загиблого військовослужбовця Пилипа — українця нігерійського походження. Пилип усе життя прожив у Харкові, навчався там в університеті. Хлопця часто запрошували на фотосесії через його цікаву зовнішність. За два місяці до війни він став батьком. З перших днів повномасштабного вторгнення приєднався до лав ЗСУ. 30 січня 2023 року під час бойового завдання загинув під Бахмутом.

Коли Самуель покинув батьківщину і приїхав до України, він мав усе: кохану дружину, доньку, сина, наповнений щастям дім. Зараз же чоловік лишився сам наодинці зі своїм горем і питаннями, відповіді на які сподівається отримати у програмі "Я не забуду".— Скільки років було вашому сину?

— 23. Він загинув 30 січня 2023 року. Нам спочатку з командування повідомили, що він зник безвісти або потрапив у полон. В цьому статусі він перебував протягом дев'яти місяців. Ми весь цей час мали надію, що знайдемо його.

— Як вам повідомили, що він все ж таки загинув?

— Через дев'ять місяців нам зателефонували з моргу і сказали, що є труп, схожий на Пилипа. Я поглянув на фото, і це справді був він. Впізнав його за волоссям і зубами. Коли прийшов до моргу, побачив те, що лишилося від нього — череп. Я вийшов і ледь міг встояти на ногах. Сів на сніг.

На похоронах мені віддали його берет — він був штурмовиком. І ще його кишеньковий ніж та шеврон. Це все, що в мене є.

— Розкажіть про службу Пилипа. Як він потрапив у військо?

— Після 24 лютого [2022 року] він із дружиною поїхав десь до мукачево, бо в них маленький син — заради його безпеки. Коли він приїхав туди, то сам пішов до військкомату. Він спочатку підписав документи, а потім зателефонував мені і повідомив. Я думав лише про те, що йому ж лише 22 роки…

Він розповідав мені про те, як їх одного разу розбили. Про трупи, про те, як йому було страшно. Але він не міг не робити цього.— Коли ви востаннє спілкувалися з сином?

— 22 січня він написав мені, що сім днів провів без сну, бо мало солдат. 28-го повідомив, що їх бомблять і він не знає, чим це закінчиться.

— Розкажіть про ваше життя до війни. Звідки ви родом, коли переїхали в Україну?

— Я приїхав ще в Радянський Союз у 1981 році. Вчився в Полтаві, вивчав російську мову. Потім навчався в Харкові в сільськогосподарському на агронома. 1987 року я закінчив навчання і повернувся на батьківщину. Там я рік відслужив і почав працювати, але дядько запропонував повернутися в СРСР, щоб робити бізнес. Він хотів, щоб я жив у Москві, але я відказав, що краще знаю Харків, тому переїхав туди. Ми з ним купували усіляке обладнання і техніку, типу тракторів. Так я і залишився там. Познайомився з майбутньою дружиною. 1997 року народилася донька, 1999-го — Пилип. Останні роки займаюся продажем медичного обладнання та імпортом екзотичних продуктів з Африки.

— Де зараз ваші донька і дружина?

— Донька в Польщі, а дружина померла у 2019 від раку. Тепер я сам.

2024-03-18
Джерело: www.rup.com.ua

Реклама
Тендер
Ризограф А4, 1+0, 500 шт.Ризограф А4, 80г/м.кв, 1+0 (ч.б.) 500 шт. 1000 шт.
Форум
Потрібен сайтЯкщо терміново та краще к цієї компанії https://www.adspace-marketing.com/sozdanye-sajtov-2/ звернутися за 10 до 28 днів зроблять будь-який сайт.