×
ВхідРеєстрація

E-mail *

Пароль *

Забули пошту або пароль?

» Вівторок, 23 квiтня, 2024.
Вимкніть AdBlock або додайте портал у винятки щоб повноцінно користуватись, після оновіть сторінку (F5).
Якщо у вас щось не вийшло, ви можете написати нам з іншого браузера, де не встановлено блокувальник реклами.

Новини

У Харкові ТРЦ “Нікольський” та бренд одягу OliaGarho випустили сексистську рекламу

У інстаграмі ТРЦ “Нікольський” з?явилася реклама магазину OliaGarho, який незабаром відкриється у торговельному центрі. У ній зазначається, що у магазині можна буде знайти “авторські моделі, які отримали високу оцінку у клієнток в Україні та за кордоном”, однак це супроводжується сексуалізованим відеорядом – відвертими позами моделі, не характерними для реклами одягу.

У коментарях користувачі зазначають, що не зрозуміли, рекламою чого саме є це відео.

На цей допис звернула увагу журналістка ресурсу “Гендер в деталях” та феміністична активістка Євгенія Дишлева.Як зазначає Євгенія, у відеоролику сексизм проявляється у використанні сексуальних підтекстів без релевантного контексту та у недоречному зображенні оголеного тіла. Це є проявом сексуалізації, яка заборонена Законом №1750-IX “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі”.

Активістка розповіла, що побачивши допис ТРЦ, вона опублікувала у своєму інстаграмі сторис з посиланням на Закон України “Про рекламу” та підкреслила, що їй хотілося б, щоб її у рідному місті Харкові ставилися до жінок з повагою і розуміли небезпеку таких відео.

Зрештою сторис журналістки переглянули акаунти ТРЦ “Нікольського”, бренду одягу OliaGarho, а також сммниця харківських брендів Наталія Златослава, яка надіслала Євгенії смайлик клоуна у месенджер. Євгенія припускає, що Златослава, ймовірно, співпрацює з OliaGarho.

“Я відправила пані Златославі посилання на статтю Міністерства юстиції, де йдеться про те, що сексизм у рекламі карається штрафом відповідно до Закону “Про рекламу”. Проте вона подякувала мені за мою думку, яка нікого не цікавить, та підкреслила, що сказане мною є особистою думкою диванної критикеси, що бачить сексизм там, де просто є гарна жінка”, – зазначила Дишлева.

Вона каже, що якщо після публічної критики не буде змін, то вона подаватиме скаргу на цю рекламу.

У 2021 році Верховна Рада підтримала законопроєкт №3427 щодо протидії дискримінації за ознакою статі в рекламі, тим самим посиливши відповідальність за сексизм у рекламі.

Під заборону, згідно із законом, потрапили демонстрація насильства за ознакою статі, а також реклама, в якій тіло людини або частини тіла подають виключно як сексуальний об’єкт, щоб залучити увагу споживача. Забороненою є й реклама з натяками (слова, звуки, зображення) на сексуальні взаємини, які не мають прямого стосунку до рекламованого продукту або способу його споживання.

У разі порушення рекламодавець сплачуватиме штраф у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а повторне вчинення порушення протягом року призведе до штрафу в 30-кратному розмірі вартості розповсюдженої реклами.

2024-03-18
Джерело: www.rup.com.ua

Реклама
Тендер
Ризограф А4, 1+0, 500 шт.Ризограф А4, 80г/м.кв, 1+0 (ч.б.) 500 шт. 1000 шт.
Форум
Потрібен сайтЯкщо терміново та краще к цієї компанії https://www.adspace-marketing.com/sozdanye-sajtov-2/ звернутися за 10 до 28 днів зроблять будь-який сайт.