×
ВхідРеєстрація

E-mail *

Пароль *

Забули пошту або пароль?

» П'ятниця, 1 грудня, 2023.
Вимкніть AdBlock або додайте портал у винятки щоб повноцінно користуватись, після оновіть сторінку (F5).
Якщо у вас щось не вийшло, ви можете написати нам з іншого браузера, де не встановлено блокувальник реклами.

Новини

Скандальний маркетинг у Стародавній Греції: рекламний слоган знайшли на амфорі в Луврі (фото)

Реклама та маркетинг процвітали у Стародавній Греції та Римі. Хоча їм не вистачало витонченості сучасних рекламних кампаній, вони, безумовно, намагалися привернути увагу до товарів, послуг та подій. У тому, що Лувр вважає одним із перших рекламних слоганів, гончар написав: "Купуйте мене, ви отримаєте вигідну пропозицію".

Уявіть, як ви прогулюєтесь давньогрецькими ринками, оточеними вишукано виготовленими глиняними виробами. Багато з них підписані художниками, їхні імена, без сумніву, допомагали продавати ці вироби колекціонерам так само, як сьогодні розкуповували б картини Моне з автографом.

Один гончар, Евфімід, пішов ще далі, сміливо стверджуючи, що його роботи перевершують роботи його конкурентів. На одній зі своїх ваз він написав: "Краще, ніж міг би зробити Євфроній".

Навіть у Луврі зберігається глечик цієї епохи, на якому зображена безтурботна сцена, де чоловіки ведуть коней. Але у всіх на виду є те, що дехто вважає одним із найперших рекламних слоганів: "Купуйте мене, ви отримаєте вигідну пропозицію". Очевидно, що коріння маркетингу дещо давніше, ніж можна вважати.Існують докази того, що ремісники також використовували фірмові знаки для позначення певної гордості за своє виробництво — на грецькій вазі, виготовленій близько 490 року до н. е., є напис "Мене розмалював Софілос"

Скандальні гравюри в Ефесі

Серед римських і грецьких стародавніх руїн в Ефесі, на території сучасної Туреччини, ви знайдете дещо скандальну рекламу, викарбувану на мармуровій доріжці. Ця незвичайна робота, датована 1 століттям нашої ери, слугувала дороговказом до не такого вже й таємного борделю.

Сліди ніг натякали на місце розташування, а розмір ступні вказував на певний віковий ценз. На гравюрах зображені хрест, жінка, серце, ступня, гаманець із грошима та бібліотека, а також отвір у скелі.

Одна з інтерпретацій така: на перехресті, ліворуч, ви знайдете жінок, чию любов можна купити. Але, будь ласка, заходьте туди, якщо ваша нога не менша за цю, юнаки, і у вас достатньо монет, щоб заповнити цей отвір. В іншому випадку, ласкаво просимо вас до бібліотеки праворуч.Поширені методи давньогрецької реклами

На давньогрецькому ринку реклама набувала різних форм. Сарафанне радіо і міські глашатаї поширювали інформацію про спеціальні пропозиції або події. Ремісники з гордістю демонстрували свої товари, змагаючись за допомогою характерних знаків чи символів.

Як зазначає Чіп ЛаФлер, реклама не обмежувалася гончарством: купці в Єгипті, Греції та Римі малювали або вирізали оголошення на будівлях і скелях уздовж жвавих шляхів. У регіонах з низьким рівнем грамотності графічні знаки зображували пропоновані товари чи послуги.

Символи, які ми впізнаємо сьогодні, такі як ступка і маточка для аптекарів або посох Асклепія для медиків, з'явилися в давній рекламі. Ремісники також рекламували події, такі як театральні вистави, пропонуючи призи для залучення відвідувачів.

Досліджуючи залишки стародавнього маркетингу, захопливо бачити насіння реклами, посіяне у підписах на керамічних виробах та скандальних гравюрах. Ці стародавні методи, хоч і примітивні за сьогоднішніми мірками, заклали основу для витонченого рекламного ландшафту, яким ми користуємося сьогодні.


2023-11-14
Джерело: www.rup.com.ua

Реклама
Тендер
Календарі з кашировкоюКолеги вітаю. Кліенту, ще в цьому році, потрібно виготовити 2 наклади календарів. 1. Календар будиночок, каширована основа, перекідні листочки міся
Форум
Отопительное оборудование"Beeterm не только производят отличное оборудование, но и предоставляют высокий уровень сервиса. Приобрели модульную котельную для нашего офиса, и ост