×
ВхідРеєстрація

E-mail *

Пароль *

Забули пошту або пароль?

» П'ятниця, 1 грудня, 2023.
Вимкніть AdBlock або додайте портал у винятки щоб повноцінно користуватись, після оновіть сторінку (F5).
Якщо у вас щось не вийшло, ви можете написати нам з іншого браузера, де не встановлено блокувальник реклами.

Новини

На Харківщині поскаржилися на мовні порушення у майже 400 рекламних вивісках

Скарги на майже 400 рекламних вивісок та носіїв отримала Держпродспоживслужба у Харківській області. Від початку 2023 року фахівці ухвалили 46 рішень про штраф за порушення Закону України "Про рекламу", згідно з яким реклама має бути державною мовою.

Про це в ефірі Українського Радіо Харкова розповіла начальниця управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області Світлана Манець.

- Наскільки менше або більше мовних порушень, у порівнянні з попередніми роками?

- Ми не виходимо на перевірки, як це роблять інші управління, відділи Держпродспоживслужби, а фіксуємо порушення самостійно. Або до нас надходять звернення і ми реагуємо: вийшли, зафіксували, зробили фото, відеофіксацію порушення, потім виявляємо, хто там суб'єкт господарювання, робимо запити, встановлюємо, хто розповсюджує цю рекламу, замовників, досліджуємо вартість і потім вже накладаємо санкції.

Що стосується порівняння з 2022 роком, то це не дуже коректно, бо тоді почалися активні бойові дії, окупація, а потім звільнення територій і Держпродспоживслужба переважно на повну силу працювала до 24 лютого. Минулоріч, те, що встигли, — це дослідження 100 рекламних носіїв і винесли 32 рішення на суму 163 тисячі гривень.

- Яка сума штрафів за порушення у 2023 році?

- Загальна сума — 78 тисяч гривень, але рік ще не закінчився й у нас дуже багато матеріалів в роботі. Ми майже щодня виносимо рішення про накладання штрафів за порушення 6 статті Закону України "Про рекламу".

Крім реклами, у нас є закон "Про захист прав споживачів" і ми контролюємо, як його дотримуються суб'єкти господарювання. Йдеться про надання доступної правдивої інформації про продукцію, товари й послуги.

- У яких сферах найчастіше трапляються порушення в Харкові та області?

- У 2023 році у нас не було перевірок з питань захисту прав споживачів, були перевірки тільки з питань формування, встановлення державних регульованих цін. Частіше це стоматологія, оптика, наприклад, інші медичні послуги, ломбарди, салони краси.

Це може бути вивіска, реклама, назва, російською мовою. Як приклад, "перукарські послуги", "салон краси", але російською. До повномасштабної війни взагалі у Харкові було багато вивісок російською мовою, але зараз ситуація змінилася.

- Як власники реагують на звернення?

- Більшість з них виконують приписи, одразу прибирають і навіть просять не штрафувати. Але якщо вже таке рішення є, то вони мають сплатити штраф. Є й такі люди, які не погоджуються, йдуть до суду, але їх небагато. Більшість все ж таки сплачує штрафи добровільно. Середній штраф у нас складає 1700 гривень. До повномасштабного вторгнення частіше був максимальний штраф — 5083 гривень.

Є цьогоріч і повторне порушення, один такий випадок: стоматологічна клініка у Харкові вже понесла відповідальність, у квітні було рішення, а ось зараз знову надійшло звернення від Уповноваженого. Там була вивіска російською, розглядається питання про накладання санкцій. Буде двократний розмір від попереднього штрафу: вони сплачували 1700 гривень, а буде 3400 гривень.

2023-11-13
Джерело: www.rup.com.ua

Реклама
Тендер
Календарі з кашировкоюКолеги вітаю. Кліенту, ще в цьому році, потрібно виготовити 2 наклади календарів. 1. Календар будиночок, каширована основа, перекідні листочки міся
Форум
Отопительное оборудование"Beeterm не только производят отличное оборудование, но и предоставляют высокий уровень сервиса. Приобрели модульную котельную для нашего офиса, и ост