×
ВхідРеєстрація

E-mail *

Пароль *

Забули пошту або пароль?

» П'ятниця, 29 березня, 2024.
Вимкніть AdBlock або додайте портал у винятки щоб повноцінно користуватись, після оновіть сторінку (F5).
Якщо у вас щось не вийшло, ви можете написати нам з іншого браузера, де не встановлено блокувальник реклами.

Новини

За 2021 рік українці надіслали понад 3,5 тисячі скарг про порушення мовного закону

У 2021 році Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя опрацював 3 574 звернення громадян щодо порушення законодавства про державну мову. Найбільше люди скаржаться на відсутність української версії сайтів. Про це повідомили у пресслужбі мовного омбудсмена України.

Так, найбільше звернень надійшло з Києва (557), Харківської (339), Одеської (157) та Дніпропетровської (135) областей. Натомість найменше скарг було в Івано-Франківській та Тернопільській областях ? по п'ять.

Більшість звернень (1129) надійшла у першому кварталі 2021 року та протягом року їхня кількість поступово падала. У мовного омбудсмена таку динаміку пов'язують із тим, що саме у цих періодах набули чинності окремі статті закону про державну мову.

Найбільше повідомлень (1044) стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів про надання послуг.

Ще 858 звернень вказували про порушення безпосередньо у сфері обслуговування. Найбільша кількість листів про порушення прав на отримання послуг державною мовою надійшла з Києва ? 245, Харківської ? 88, Дніпропетровської ? 44, Одеської ? 37 та Запорізької ? 41 областей.

Також громадяни повідомляли про порушення мовного законодавства:

під час розміщення зовнішньої реклами та вивісок (393 звернення),
в органах державної влади та органах місцевого самоврядування (262 звернення);
окремими педагогами у закладах дошкільної, загальної середньої, вищої освіти (157 звернень);
трансляцію фільмів недержавною мовою на центральних телеканалах та відсутність перекладу державною мовою виступів та інтерв’ю спікерів (171 звернення).
У мовного омбудсмена запевняють, що щодо всіх звернень, які надійшли на розгляд, в межах компетенції здійснено належні заходи реагування та надіслано відповіді заявникам.

16 липня 2019 року набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (за винятком низки положень, які набули чинності пізніше).

Закон закріплює, що єдиною державною мовою в Україні є українська. Вона обов’язкова для органів державної влади та публічних сфер на всій території держави.

Так, відповідно до закону, державна мова має використовуватися в освітній та медичній сферах, у трудових відносинах та у сфері обслуговуванні споживачів, а також в публічних заходах, рекламі та інших сферах. Крім того, закон зобов’язує посадовців володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

2022-01-26
Джерело: www.rup.com.ua

Реклама
Тендер
Сумка спандбондСумка спанбонд Розмір : ширина 40см., висота 41,5 см., глибина 10 см. Колір сумки: блакитний (відтінок яскрава блакить або максимально наближений д
Форум
Ищем прозводителей пакетовКоллеги, подскажите нормальных производителей пакетов. Нормальных в смысле цены/качества/сроков/адекватности.